Bon czy ton…

… czyli savoir-vivre dla dzieci!

Dzisiaj prezentuję książkę Grzegorza Kasdepke – autora między innymi kultowego Detektywa Pozytywki, o tytule “ Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”.

Pozycję pełną humoru, którą jedni kochają, a inni nienawidzą.

O dobrym wychowaniu powstało już bardzo wiele książek. Pozycja ta, nie jest żadną nowością, powstała w 2004roku, jednak osobiście uważam, że mimo upływu 15lat warto do niej nadal sięgać, ponieważ tematy są nadal aktualne i w zakresie omawianych treści niewiele się zmieniło.

Ilustracje zawarte w książce “Bon czy ton” są ciekawe, jednak nie skradły mojego serca jak miało to miejsce we wcześniej omawianych książkach.

Czy można nauczyć się czegoś z tej książki?

Pozycja zawiera wskazówki jak należy, a może raczej jak nie wypada zachowywać się w niektórych sytuacjach. Wszystkie poruszane tematy są wplątane w perypetie bliźniaków- Kuby i Buby. Trudniejsze pojęcia, jak na przykład wyjście po angielsku, są dokładnie omówione, tak by trafiły do najmłodszych odbiorców.

Książka jest skierowana nie tylko do dzieci – chociaż to są główni odbiory, jednak nawet osoby dorosłe mogą z niej wyciągnąć kilka ważnych informacji.

Grzegorz Kasdepke poruszył między innymi temat  powitania, pożyczki, dłubania w nosie oraz całowania w dłoń. Każdej omawianej zasadzie dobrego wychowania towarzyszy krótka, zabawna historia.

Kiedy z niej korzystać?

Wraz z moim siostrzeńcem notorycznie wracamy do tej pozycji. Sięgamy po nią gdy nie wiemy jak zachować się w jakiejś określonej sytuacji lub występuje rozbieżność między tym co ja uważam za słuszne a co on 🙂

Kuba i Buba pomagają otworzyć oczy na niektóre sprawy i uczą jak postępować.

Książkę wykorzystywałam też niejednokrotnie podczas zajęć w przedszkolu, gdy poruszaliśmy tematykę dobrych manier.

Pozycję można nabyć już za około 12zł. Cena sugerowana wynosi (aż!) 26,90zł.

Link do Ceneo