“Naciśnij mnie”- czy to jest prawdziwy hit?

Dzisiaj napiszę parę słów o książce autorstwa Herve Tullet’a – “Naciśnij mnie”.

Już sam tytuł wskazuje, że nie będzie to “normalna” lektura, a wymagać będzie od czytelnika większego zaangażowania.

Wcześniej o tej książce wiele słyszałam, mimo, że były to same dobre opinie, to jednak kilkukrotnie przymierzałam się do jej zakupu, ale gdy trzymałam ją w rękach, uznawałam, że pewnie szybko się znudzi i odkładałam. 

Pozycja ta początkowo może nie zachwycać dorosłych czytelników, a wręcz przeciwnie- pojawiają się myśli ” Co w niej jest takiego?! Książka, gdzie dziecko ma potrzeć, potrząsnąć czy nacisnąć zwykłą, namalowaną kropkę..”- a więc to właśnie to jest w niej niezwykłe!

Czytanie jej, jest naprawdę doskonałą rozrywką, nie tylko dla dzieci, ale z odpowiednim podejściem, także dla dorosłych. 

Mój siostrzeniec, gdy tylko ją otrzymał – oszalał. Pierwszego dnia przeczytaliśmy ją kilkanaście razy ( i tak był dla mnie wyjątkowo łaskawy i po pewnym czasie odpuścił sobie, ale tylko dlatego, że babcia robiła ciastka i ktoś musiał dodać mąki 😉 ).  Jednak to zaciekawienie, które pojawiało się przy każdej stronie- było bezcenne. I mimo, że posiada książkę już od dłuższego czasu -(co widać po okładce)- chętnie do niej wraca. A co więcej, zaraził miłością do niej, swoją młodszą siostrę. 

Sądząc po ich reakcji to nic dziwnego, że pozycja ta została okrzyknięta międzynarodowym hitem. 

 


O co w tej książce chodzi? 

Nie jest to zwykła książka, gdzie dzieci przyjmują rolę słuchaczy. Tutaj mają specjalne zadania. Muszą nacisnąć kropkę, potrzeć ją, obrócić książkę w lewo-prawo, klasnąć oraz włączyć i wyłączyć w niej światło 😉 

 


Dla kogo?

Jest ona przeznaczona dla osób w różnym wieku.  Zarówno 2,5-latka jak i 6-latek doskonale się przy niej bawią i chętnie realizują polecenia zamieszczone w książce a i mi ( mimo, że jestem odrobinę starsza 😉 ) sprawia ona ogromną frajdę.


Cena

Wydawnictwo BabaRyba obecnie sprzedaje ją za 25zł- jest to promocja z 34,90 ( i taka też cena widnieje na okładce). 

Jednak jak zawsze internet dba o nasze portfele i oferuje ją nieco taniej. Ceny zaczynają się od 20zł. 


 

 

 

Polub i udostępnij post