Podziel się!

Dzisiaj podzielę się z Państwem książką, która wskazuje ja ważne jest dzielenie się. Mowa o pozycji pod tytułem “Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”– autorstwa Rachel Bright.

Po “Uczuciach” , nie mogłam sobie odmówić zakupu kolejnej książki Wydawnictwa Zielona Sowa. Całkowicie przypadkiem, mój wybór padł na opowiadanie o dwóch wiewiórkach Cyrylu i Błażeju, które walczą o ostatnią szyszkę w sezonie (znajome?! to  prawie jak Sid i jego słynny już mleczyk, a może lepiej pasuje tu wiewiór, który przez kilka części gonił żołędzia 😉 ).

Czego można się z niej nauczyć?

Najbardziej uwielbiam to, że rynek oferuje tak wiele wspaniałych książek, które przybliżają dzieciom różnego rodzaju problemy zarówno te trywialne oraz te, które mogą wpłynąć na ich losy i są doskonałym wstępem do dalszych rozmów.

Jako pedagog, patrzę trochę inaczej na wszelkie książki, które wpadają mi w ręce- staram się,aby treści przeczytane wpłynęły na nasze życie- nie tylko na dzieci.  Podobnie jest w tym przypadku, pozycja ta uczy dzielenia- a raczej pokazuje, że nie-dzielenie  nie popłaca. Jednak w obecnych czasach- przy ilości informacji, które dziecko dziennie przyswaja- samo przypominanie o treści , nie zostaje zbyt długo w pamięci najmłodszych. Owszem dzieci niby potrafią streścić przeczytane historie jednak nie wyciągają z nich wniosków pod tytułem “okej, mam 6 lat i muszę zmienić swoje zachowanie- od teraz będę się dzielić z siostrą”- i tu nie chodzi o skrytykowanie książki (wręcz przeciwnie, ja mimo tego, że mam 25lat , przepadłam od razu po pierwszej stronie),ale moim celem jest zwrócenie uwagi, że nie sama literatura jest rozwiązaniem bardziej lub mniej problemowych sytuacji- tylko dawanie przykładu. Z własnego doświadczenia wiem, że gdyby istniały olimpiady z naśladownictwa -to dzieci byłby mistrzami! 😉

Ogólnie książkę oceniam bardzo dobrze- a nawet lepiej 😉 . Uważam, że jest wspaniale napisana- i to kolejna pozycja zachwycająca również ilustracjami, które przyciągają wzrok najmłodszych. Czyta się ją łatwo i przyjemnie, jest pełna humoru. Książka ta jest napisana wierszem.

Ogólne informacje o książce:

• 32 strony
  • dla dzieci 4+
  • Wydawnictwo: Zielona Sowa
  • autor: Rachel Bright
  • ilustracje: Jim Field
  • tłumaczenie: Barbara Supeł

Gdzie można wykorzystać tę książkę?

Doskonale sprawdzi się ona jako wprowadzenie, w domach, zasad dzielenia się, np. między rodzeństwem, ale również można ją wykorzystać na zajęciach z większą grupą.

Cena:

29,90- taka cena jest podana na okładce książki i taką samą cenę możemy spotkać na stronie wydawnictwa. Internet nie zawodzi- księgarnie internetowe oferują ją za ok.16zł.

PS. Podaje linki bezpośrednio do strony Ceneo, aby ułatwić szukanie.