Pojedynek książek- czyli Kolorowy Potwór kontra…

… Kolorowy Potwór

Oglądając zagraniczne blogi zakochałam się w książce o tytule  El Monstre de Colors, czyli hiszpańskiej pozycji mówiącej o emocjach, z której kolorowy Potwór aż wyskakiwał (i to dosłownie!).

W Polsce ” Kolorowym potworem” zajmuje się Wydawnictwo Mamania.

Jakie też było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że istnieje polska wersja tej książki, jednak nie jest dostępna praktycznie nigdzie, a w zamian proponują tę samą pozycję tylko w nieco innej wersji.  No nic, myślę sobie szału nie ma, ale kupię.

Przyszła do mnie, przejrzałam, powiedziałam “no okej, jest fajna” (tym bardziej, że w internecie są już  scenariusze i całe karty pracy dotyczące tej książki- więc wszystko jest gotowe), jednak w mojej głowie  wciąż pozostawał widok tych ‘wspaniałych’,  wyskakujących zagranicznych potworków (oczywiście szukałam książki w wersji pop-up po angielsku, jednak cena proponowana w tamtym okresie przez Ebay mnie przerażała- studencki budżet zbyt mocno mnie ograniczał).

Historia książki w wydaniu „normalnym” jest taka, na początku była lekka fascynacja, rysowanie słoików, wskazywanie jakie emocje odczuwa potwór a jakie my, ale później już tylko leżała, leżała i jeszcze trochę leżała. Ani ja jakoś specjalnie do niej nie sięgałam, ani dzieci.

No i przyszedł ten długo wyczekiwany moment, księgarnia Czytam.pl powiadomiła, iż książka “Kolorowy potwór – pop-up” jest dostępna! Nie wiele myśląc weszłam na stronę, kupiłam i jestem zachwycona! To, że potworek wychodzi z książki jest czymś niesamowitym- dzieci są niezwykle zaciekawione i po okresie 3 tyg od zakupu nadal do niej sięgają!

O czym ona jest ?

Książka opowiada historię Potwora, który mierzy się z różnymi emocjami- smutek, spokój, zakochanie, gniew, radość. Uczucia są porządkowane w specjalnych słoikach.

Tak jak wyżej już wspomniałam w internecie znajdziecie fantastyczne karty pracy, specjalnie stworzone do tej książki- odsyłam do https://mamania.pl/Dla-bibliotekarzy-i-nauczycieli-cabout-pol-42.html- ma korzystam i z całego serca polecam!

Oczywiście Pinterest również służy pomocą, jednak najlepsze pomysły są w języku hiszpańskim- ale chwila moment i idzie wszystko zrozumieć 😀

Książka ta sprawdzi się podczas zajęć organizowanych przez nauczycieli jak i w domowym zaciszu.

I teraz najważniejsze pytanie- którą wersję wybrać ?

Już po moim wstępie, łatwo odgadnąć jaka będzie odpowiedź, zauważyłam, że pop-up bardziej interesuje dzieci i ta forma sprzyja szybszemu zapamiętywaniu tego co w książce jest zamieszczone.

O książce w wydaniu 2d nie mogę powiedzieć, że jest brzydko wydana. Ilustracje są niemal identyczne i zastosowano fajny trik efektu 3d na papierze.

Jednak jako, że patrze na książki niczym 6-letnie dziecko, to forma pop-up bardziej przypadła mi do gustu.

Książka w wersji zwykłej ma 48 stron, natomiast w wersji pop-up 22.

Jedyną wadą może być cena!

Książka w wersji normalnej , wyceniana jest przez wydawcę na 34,90, natomiast w wersji pop-up- 79,90(!!!)

W internecie, książkę w wersji  pop-up  znajdziecie za 49,82, a wersję 2d–  za około 19zł.