… Kolorowy Potwór
Oglądając zagraniczne blogi zakochałam się w książce o tytule El Monstre de Colors, czyli hiszpańskiej pozycji mówiącej o emocjach, z której kolorowy Potwór aż wyskakiwał (i to dosłownie!).
W Polsce ” Kolorowym potworem” zajmuje się Wydawnictwo Mamania.
Jakie też było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że istnieje polska wersja tej książki, jednak nie jest dostępna praktycznie nigdzie, a w zamian proponują tę samą pozycję tylko w nieco innej wersji. No nic, myślę sobie szału nie ma, ale kupię.
Przyszła do mnie, przejrzałam, powiedziałam “no okej, jest fajna” (tym bardziej, że w internecie są już scenariusze i całe karty pracy dotyczące tej książki- więc wszystko jest gotowe), jednak w mojej głowie wciąż pozostawał widok tych ‘wspaniałych’, wyskakujących zagranicznych potworków (oczywiście szukałam książki w wersji pop-up po angielsku, jednak cena proponowana w tamtym okresie przez Ebay mnie przerażała- studencki budżet zbyt mocno mnie ograniczał).
Historia książki w wydaniu „normalnym” jest taka, na początku była lekka fascynacja, rysowanie słoików, wskazywanie jakie emocje odczuwa potwór a jakie my, ale później już tylko leżała, leżała i jeszcze trochę leżała. Ani ja jakoś specjalnie do niej nie sięgałam, ani dzieci.
No i przyszedł ten długo wyczekiwany moment, księgarnia Czytam.pl powiadomiła, iż książka “Kolorowy potwór – pop-up” jest dostępna! Nie wiele myśląc weszłam na stronę, kupiłam i jestem zachwycona! To, że potworek wychodzi z książki jest czymś niesamowitym- dzieci są niezwykle zaciekawione i po okresie 3 tyg od zakupu nadal do niej sięgają!
O czym ona jest ?
Książka opowiada historię Potwora, który mierzy się z różnymi emocjami- smutek, spokój, zakochanie, gniew, radość. Uczucia są porządkowane w specjalnych słoikach.
Tak jak wyżej już wspomniałam w internecie znajdziecie fantastyczne karty pracy, specjalnie stworzone do tej książki- odsyłam do https://mamania.pl/Dla-bibliotekarzy-i-nauczycieli-cabout-pol-42.html- ma korzystam i z całego serca polecam!
Oczywiście Pinterest również służy pomocą, jednak najlepsze pomysły są w języku hiszpańskim- ale chwila moment i idzie wszystko zrozumieć 😀
Książka ta sprawdzi się podczas zajęć organizowanych przez nauczycieli jak i w domowym zaciszu.
I teraz najważniejsze pytanie- którą wersję wybrać ?
Już po moim wstępie, łatwo odgadnąć jaka będzie odpowiedź, zauważyłam, że pop-up bardziej interesuje dzieci i ta forma sprzyja szybszemu zapamiętywaniu tego co w książce jest zamieszczone.
O książce w wydaniu 2d nie mogę powiedzieć, że jest brzydko wydana. Ilustracje są niemal identyczne i zastosowano fajny trik efektu 3d na papierze.
Jednak jako, że patrze na książki niczym 6-letnie dziecko, to forma pop-up bardziej przypadła mi do gustu.
Książka w wersji zwykłej ma 48 stron, natomiast w wersji pop-up 22.
Jedyną wadą może być cena!
Książka w wersji normalnej , wyceniana jest przez wydawcę na 34,90, natomiast w wersji pop-up- 79,90(!!!)
W internecie, książkę w wersji pop-up znajdziecie za 49,82, a wersję 2d– za około 19zł.
Najnowsze komentarze