Porozmawiajmy o “Uczuciach”!

Dzisiaj prezentuję Państwu moje najnowsze odkrycie- książkę “Uczucia” autorstwa  Libby Walden.

Pozycja ta wyróżnia się na tle innych pięknymi ilustracjami, które wykonał Richard Jones i które sprawiają, że książka ta jest niezwykła.

Jest to już kolejna książka o uczuciach w mojej skromnej kolekcji. I jak “Kolorowy Potwór” w ogóle mnie nie poruszył (ale o tym kiedy indziej), tak ta pozycja skradła moje serce.

Wiem już, że nie muszę Państwu mówić o tym jak ważne jest mówienie o uczuciach i nazywanie ich, ponieważ temat ten jest już od kilku dobrych lat publicznie wałkowany. Tylko szczerze zachęcam do praktykowania takich rozmów z dziećmi. Jako rodzice odczujecie dużą zmianę, gdy dziecko będzie świadome tego co czuje.

Dla kogo?

Jednak tu mam pewien problem z odnalezieniem docelowej grupy odbiorców. Książka niby dla dzieci, ale pisana wierszem- i nie wprost. Ja osobiście uważam, że jest ona  skierowana dla tych trochę starszych.

Wejdę teraz w trochę prywaty i opowiem jak wyglądał pierwszy kontakt z “Uczuciami” w mojej rodzinie. Osoby, które mają NIECO ponad 18lat ( czyli moja mama i ja 😉 )  były zachwycone. Natomiast 6 latek, po zakończonym czytaniu odpowiedział “mhm no fajnie”- czyli jak widać, książka go nie zachwyciła, więc spróbowałam wytłumaczyć w miarę możliwości, każde z uczuć- niby zrozumiał, ale jak na razie do niej pozycji nie powrócił. Myślę, że musi do tego dojrzeć.

Co w niej jest wyjątkowego:

Poza tym wszystkim co opisałam wyżej- książka ma jedną główną postać, która jest z nami na każdej stronie- nie przemieszcza się, dzięki temu, że ma okienko.  To również mnie oczarowało i powróciły wspomnienia, ponieważ pamiętam z dzieciństwa, że książki tego typu były najlepsze!

Czy polecam?

Oczywiście, że tak! Zarówno nauczycielom jak i rodzicom. Ta książka potrafi chwycić za serce, a odpowiednie omówienie jej potrafi zdziałać cuda.

Cena:

Sugerowana cena zamieszczona na ostatniej stronie to 29,90. Ja swoją sztukę kupiłam w mojej ulubionej księgarni za około 19zł. Internet proponuje ją za 16zł- i jak tu się na nią nie skusić?!