Lody, lody…

…, czyli jak rozwijać percepcję wzrokową i ćwiczyć nazwy kolorów.

Dzisiaj proponuję prostą w przygotowaniach grę, która doskonale rozwija spostrzegawczość dzieci. Korzystać z niej można na różne sposoby.

Przykładowo, mniejsze dzieci dostają karty i muszą ułożyć tak samo kolory lodów.

W przypadku starszych, można wprowadzić układanie z pamięci.

Do wykonania gry “Lody, lody” potrzebne będą:

• kolorowy papier
  • karton (do usztywnienia gałek lodów)
  • nożyczki
  • klej Wikol lub Magic
  • drewniane klamerki
  • linijka
  • 3 białe sztywne kartki

Wykonanie:

1. Na wycięte z kartonu gałki lodów, naklejamy kolorowy papier ( u mnie 6 sztuk).
  2. Nasze lody przyklejamy do drewnianych klamerek.

3. Z białego sztywnego kartonika wycinamy prostokąty -Jeden duży o wymiarach 5cm x 19,5cm , kilka małych o wymiarach 5cm x 9cm.

4. Z szarego papieru wycinamy nasze wafelki, jeden większy i kilka małych, które przyklejamy na biały papier.

5.  Z kolorowego papieru (takiego samego jak do gałek) wycinamy dowolne wzory, które naklejamy na nasze małe karty, a które określać będą jaki wzór dziecko ma ułożyć.

I gotowe!