Motyl i kwiatki…

… czyli jeszcze szybsze prace plastyczne, niż były na blogu do tej pory 😀

Motyl

Motylek z filtrów do kawy jest teraz w Top10 najczęściej wykonywanych prac plastycznych, a więc i u mnie nie mogło go zabraknąć.

Do wykonania potrzebujemy:

• filtra do kawy
  • farbek
  • nożyczek
  • drewnianej klamerki
  • drucika kreatywnego

1. Odcinamy boki naszego filtra, tak by jego dolna strona nadal była łączeniem dwóch kawałków. Możemy wyciąć dowolny kształt skrzydełek.
  2. Kiedy wykonany pierwszy krok, nakładamy na skrzydła farbę i rozsmarowujemy ją. ( Jeżeli nakładamy zwykłe to należy skropić je wodą, jednak ja ominęłam ten krok, ponieważ moje farbki z Pepco wystarczająco namoczyły filtr)
  3.  Gdy nasz motyl wyschnie, przyczepiamy na środek klamerkę i zahaczamy drucik.

Tulipany

Kolejne wykorzystanie ulubionego produktu chyba każdej nauczycielki wychowania przedszkolnego, a mianowicie ROLKI PO PAPIERZE TOALETOWYM.

Kwiatki z rolek robione były kiedy ja byłam dzieckiem i obserwuje, że  nadal w tym temacie niewiele się zmienia (Franek (siostrzeniec) nadal przynosił ozdoby z rolek niezależnie od święta czy pory roku 😀 )

Ostatnio na Instagramie trafiłam na pomysł odbiegający nieco od tego co ja widywałam w przedszkolach, więc gdy zdarzyła się ku temu okazja ( a to nie byle jaka, urodziny siostry, której dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju prace plastyczne), postanowiłam spróbować!

Do wykonania potrzebne będą:

• rolka po papierze
  • kolorowy papier
  • wstążka
  • nożyczki
  • klej

Przygotowanie jest banalnie proste- a więc zaczynamy!

1. Wycinamy z zielonego papieru kwadrat, którym obklejamy rolkę.
  2. Wycinamy kwiatki- mogą być dowolne, u mnie akurat tulipany.
  3. Wycinamy listki i łodygi dla kwiatów
  4. Przyklejamy kwiaty na łodygi, następnie doklejamy je także do naszej rolki.
  5. Ozdabiamy wstążką

I gotowe!